Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka

Promocje
LEGO 4549 Container Double Stack [Train: 9V] | city miasto pociąg kontenerowiec
LEGO 4549 Container Double Stack [Train: 9V] | city miasto pociąg kontenerowiec

799,99 zł

Cena regularna: 999,99 zł

szt.
LEGO 4565 Freight and Crane Railway [Train: 9V] | pociąg
LEGO 4565 Freight and Crane Railway [Train: 9V] | pociąg

1 099,99 zł

Cena regularna: 1 199,99 zł

szt.
LEGO 6278 Enchanted Island [Pirates I: Islanders] | piraci wyspiarze wyspa dżungla jungle Król Kahuka
LEGO 6278 Enchanted Island [Pirates I: Islanders] | piraci wyspiarze wyspa dżungla jungle Król Kahuka

1 049,99 zł

Cena regularna: 1 099,99 zł

LEGO 6273 Rock Island Refuge [Pirates: Pirates I] z instrukcją | piraci wyspa tratwa
LEGO 6273 Rock Island Refuge [Pirates: Pirates I] z instrukcją | piraci wyspa tratwa

1 099,99 zł

Cena regularna: 1 199,99 zł

szt.
LEGO 6381 Motor Speedway [Classic Town: Race] | city miasto tor wyścigowy wyścigówka F1
LEGO 6381 Motor Speedway [Classic Town: Race] | city miasto tor wyścigowy wyścigówka F1

199,99 zł

Cena regularna: 219,99 zł

LEGO 45678 SPIKE Prime Set [Educational & Dacta: SPIKE Prime] | NOWY, klocki w woreczkach
LEGO 45678 SPIKE Prime Set [Educational & Dacta: SPIKE Prime] | NOWY, klocki w woreczkach

1 799,99 zł

Cena regularna: 1 999,99 zł

Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

CD Reto / Borixon 420024 [preorder deluxe] [2020] [chillwagon co] NOWA, w folii

Dostępność: tymczasowo niedostępny
Cena: 119,99 zł

Cena regularna:

119.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Wykonawca: Reto / Borixon
Tytuł: 420024 [preorder deluxe]
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: chillwagon co
Stan: NOWA, w folii (folia ma drobne uszkodzenie w jednym miejscu - widoczne na zdjęciu)
O albumie:

„420024” to tytuł długo oczekiwanej płyty duetu ReTo / Borixon. Prace nad albumem rozpoczęły się w 2018 roku. Procesowi twórczemu nie towarzyszyła jednak żadna presja, dzięki czemu materiał powstawał swoim tempem. Artyści określają go jako naturalne zderzenie ludzi reprezentujących różne pokolenia.

Zawartość krążka nie jest wypadową stylów ReTo i Borixona. Tworząc wspólny album raperzy postawili sobie za cel wykreowanie unikalnego brzmienia, które jest znakiem rozpoznawczym tego projektu.

Podczas jednej z zadymionych sesji studyjnych narodziła się dzikakorea - czyli styl życia a zarazem ruch, który powstał wokół płyty. Dzikakorea to szaleństwo i mieszanie ze sobą elementów, które pozornie nie powinny do siebie pasować. Dzikakorea to mieszanka wybuchowa, której pierwszym efektem będzie album „420024”. Dzikakorea to przyszłość.

 

Płyta CD w edycji specjalnej preorder z albumem foto, naklejkami i papierową figurką.


O wykonawcy:

ReTo, właśc. Igor Bugajczyk (ur. 23 kwietnia 1995 w Piastowie) – polski raper i autor tekstów. Muzyk związany jest z wytwórnią NewBadLabel. W 2020 zaczął samodzielną działalność pod marką Dzikakorea. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak raperzy Quebonafide, Borixon, Guzior, Smolasty, Żabson, Avi, Zetha i Qry. Członek zespołu Chillwagon.

10 listopada 2017 roku premierę miał jego pierwszy legalny album K R U K[1]. Płyta dotarła do 5. miejsca Polskiej listy sprzedaży – OLiS[2]. 29 czerwca 2018 roku premierę miała jego druga, legalna, płyta – BOA, która miesiąc po premierze pokryła się złotem, a w kwietniu 2019 r. platyną oraz dotarła do 1. miejsca polskiej listy przebojów OLiS[3].

2011–2016: Początki kariery

Urodzony w 1995 roku, w podwarszawskim Piastowie. Raper spędził dzieciństwo bez ojca[4], w młodości sięgając często po różnego rodzaju używki. W wieku 16 lat zaczął tworzyć swoje pierwsze nagrania, wydając przy tym mixtape To Ten Inny. W 2014 roku dołączył do podziemnego labelu OV Rec., gdzie w tym samym roku wydał kolejny mixtape MOONLIGHT. 20 marca 2015 roku wydał utwór „Minotaur”[5], który w pewnym stopniu zwiększył jego popularność. W 2016 roku dołączył do wytwórni NewBadLabel, gdzie 27 lutego wydał utwór „Bossman”[6], dzięki któremu odnotował znaczny wzrost popularności. 12 lipca 2016 roku, premierę miał mixtape DAMN[7]. 13 grudnia 2016 roku artysta wydał minialbum GOOD7UCK. Na początku 2017 roku raper wziął udział w akcji serwisu muzycznego Popkillera „Młode wilki 2017”[8], gdzie zaprezentował się utworem „Niepodniesione_słuchawki”[9].
2017–2020: K R U K, BOA oraz 420024

W maju 2017 roku pojawił się pierwszy singiel „Tonight”, tym samym raper zapowiedział wydanie debiutanckiego albumu. 25 czerwca ukazał się kolejny singiel „_EDIT”. Kolejne single, wychodziły w tym samym roku, takie jak „zZz”, „Czemu nie?” z gościnnym udziałem Smolastego, „Schizy”, „Domek z kart” oraz „Klamka zapadła” wraz z raperem z tej samej wytwórni Borixonem. Album miał premierę 10 listopada 2017 roku. Płyta dotarła do 5. miejsca Polskiej listy przebojów – OLiS. Płytę promowała trasa po Polsce #EDITTOUR. 10 kwietnia 2018 roku raper wydał singiel „rrcum”[10], zapowiadając wydanie nowej płyty. 8 maja 2018 roku ukazał się kolejny singiel „UA”[11]. Teledysk do września 2023 uzyskał na platformie YouTube ponad 102 miliony wyświetleń. 31 maja 2018 roku ukazał się trzeci singiel „Knebel”[12] z gościnnym udziałem Jano PW. 14 czerwca 2018 roku ukazał się czwarty singiel „RS7”[13]. 11 lipca 2018 roku ukazał się piąty singiel „Sorry Dolores” wraz z Quebonafide[14]. Album miał premierę 29 czerwca 2018 roku i dotarł do 1. miejsca Polskiej listy przebojów – OLiS[15]. 3 marca 2020 ukazał się pierwszy singiel „Co Cię Trapi?"[16], promujący wspólną płytę z Borixonem.12 marca 2020 roku pojawił się koleny singiel „Milion w godzinę"[17]. Premiera płyty odbyła się 20 kwietnia 2020 roku[18]. Nagrał także Hot16Challenge 10 maja 2020 roku.
2020/2021: W samo południe

W 2020 ReTo 9 lipca wypuścił zapowiedź nowego projektu, utwór "Billy Kid", który wyprodukował Kubi Producent. Wydał też utwór "Stary dobry ja" z raperem o pseudonimie Qry (Patryk Lubaś). Jak jednak zapowiedział w social mediach, jest to jedynie "luźny numer" i nie ukaże się on na nowym albumie artysty. 7 kwietnia 2021 roku na youtube i 8 kwietnia na streamingach odbyła się premiera drugiego singla zapowiadającego płytę. Singiel nosi nazwę "Paw".

18 lutego 2021 roku ReTo otrzymał diamentową płytę za wydany rok wcześniej "Billy Kid", przy okazji inicjując akcję charytatywną, która ma wspomóc fundację ratującą konie i zwierzęta domowe[19]. Miesiąc później zapowiedział, że na jego nowym albumie gościnnie udzieli się Frosti[20].

ReTo też na swoim Instagramie poinformował o tym, że będą 3 single zapowiadające jego, najnowszy album (z czego dwa to "Billy Kid" i "Paw"). Jeden singiel ma być z gościem. Ostatecznie płytę zawierającą 11 solowych utworów i 4 piosenki z gościnnymi udziałami innych artystów (Avi w utworze "BMW", ZetHa i Olszakumpel w "Garou", Frosti, Żaku i Czerwin w "Sercu" oraz Saful i Joda w "Smartwatchu"[21]) dostępnymi jedynie w wersji deluxe promowało 5 singlii: "Billy Kid", "Paw", "Bourbon", "Kingda Ka" i "Jeździec". Płyta ukazała się 1 października 2021 roku i zadebiutowała na 3 miejscu listy OLIS.
2022: Bon Appetit

24 marca 2022 roku ReTo wraz z ZetHa opublikowali utwór „Bon appetit”[22] na kanale spacerange do niezapowiedzianego albumu z taką samą nazwą. Tracklista zawiera 9 utworów z czego utwór „Loca”[23] z gościnnym udziałem Kronkel Dom jest najpopularniejszym kawałkiem z całej płyty.

Raper przez pewien czas dorabiał w sklepie odzieżowym Big Star. Gdy informacja ta wyciekła do Internetu, słuchacze wyśmiali rapera, zarzucając mu, że w teledyskach kreuje się na bogacza, a w rzeczywistości pracuje przy kasie[24]. Raper odpowiedział na zarzuty w utworze pt. „Big Star”[25]. W lipcu 2016 roku, za sprawą youtubera Gargamela[26], wybuchła afera związana z kradzieżą bitu przez muzyka. W utworze „Piotruś Pan” z mixtapu DAMN został wykorzystany podkład bez zgody jego autora. Szum w tej sprawie został spotęgowany przez to, że wytwórnia NewBadLabel początkowo nie wspomniała, że krążek DAMN. nie jest legalnym albumem, a mixtape'em. By obejść drogę prawną, raper dodał informację na stronie sklepu NBL, że kupujący płaci za naklejkę, a płytę otrzymuje się gratis[27].

 

 

Borixon, również Borygo, właśc. Tomasz Wit Borycki[1][2] (ur. 15 czerwca 1977 w Kielcach[3]) – polski raper i producent muzyczny. Występował w zespole hip-hopowym Wzgórze Ya-Pa 3, którego był członkiem w latach 1996–2002 i 2009. Wraz z zespołem nagrał m.in. pięć albumów studyjnych, a także uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. W międzyczasie podjął solową działalność artystyczną. Był także członkiem freestyle’owego składu Gib Gibon Skład oraz kolektywu LWWL zrzeszającego kieleckich twórców hip-hopowych. W latach 2015–2016 współtworzył zespół Gang Albanii[4][5]. W 2018 stworzył zespół Chillwagon.

Współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: KęKę, V.E.T.O., Molesta Ewenement, Tede, Pęku, Pih, Popek, Rozbójnik Alibaba, Onar, DJ 600V, Ideo, Żurom, O$ka, Wojtas, IGS, Warszafski Deszcz, Kajman, DJ Decks, PTP, Donatan, Malik Montana, ReTo, Żabson, Kizo, Qry, Zetha, OlszaKumpel. Raper przez kilka lat prowadził także oficynę wydawniczą Juicey Juice.

Działalność artystyczną rozpoczął we wczesnych lat 90. XX w. Raper szybko związał się z prężnie rozwijającą się kielecką sceną hip-hopową. Początkowo podjął współpracę z Liroyem, którego wspierał podczas koncertów w roli hypemana[6]. Pod koniec 1996 roku Borixon, znany wówczas przede wszystkim pod pseudonimem Borygo związał się z zespołem Wzgórze Ya-Pa 3, w którym zastąpił Radoskóra. W 1997 roku ukazał się zrealizowany z Boryckim w składzie drugi album Wzgórza Ya-Pa 3 zatytułowany Centrum. Nazwa płyty pochodziła od marketu ogrodniczego Agro Centrum nieopodal miejsca, w którym mieszkał Borygo. Nagrania cieszyły się znaczną popularnością w kraju, w tym pochodzące z płyty piosenki utworom jak „Czekam”, „Palenie” oraz „Język polski”. W efekcie wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. W 1998 roku do sprzedaży trafił kolejny album kieleckiego zespołu zatytułowany Trzy. Płyta odniosła dużo mniejszy sukces niż jej dwie poprzedniczki, znalazł się na niej jednak jeden z największych przebojów formacji pt. „Ja mam to co ty”. Również w 1998 roku WYP3 nagrało także dwa utwory, w tym jeden z Miką Urbaniak na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu Spona.

W 1999 roku ukazała się stanowiąca głównie remiksy, płyta pt. Ja mam to co ty. Borycki natomiast gościł na płytach zespołów: V.E.T.O. – Vetomania i Molesty – Ewenement. Rok później, w 2000, ukazała się piąta płyta Wzgórza Ya-Pa 3 pt. Precedens. Wśród gości na albumie znaleźli się m.in. JedenSiedem, Gano oraz Chada. Z kolei Borygo wystąpił ponownie na albumie V.E.T.O. – Drugie życia tchnienie. W 2001 roku Tomasz Borycki pod pseudonimem Borixon wydał pierwszy album solowy zatytułowany WYP3 kolejna część[7]. Nagrania dotarły do 22. miejsca zestawienia OLiS. Pewną popularność zyskała także pochodząca z płyty piosenka pt. „A miało być tak pięknie”. Płytę wydała firma Krzysztofa Kozaka R.R.X. Gościnnie w nagraniach wzięli udział m.in. Tede, Onar oraz PeIHa. Z kolei sam Borycki rapował m.in. na albumach producenckich DJ-a 600V – Wkurwione bity i V6 oraz solowym debiucie Tedego pt. S.P.O.R.T. W 2002 roku została wydana ostatnia płyta WYP3 pt. Stara szkoła rapu. Na płycie znalazło się sześć nowych utworów oraz cztery remiksy. Wkrótce potem w wyniku nieporozumień personalnych zespół nieoficjalnie zakończył działalność.

Także w 2002 roku ukazał się drugi album solowy Borixona zatytułowany Mam pięć gram[8]. Materiał ukazał się na mocy kontraktu wydawniczego z firmą Camey Studio. Na płycie gościli m.in. Franek, Gutek i Selma. Materiał spotkał się z mało entuzjastycznym przyjęciem i nie odniósł sukcesu komercyjnego. Borycki gościł ponadto na pierwszych solowych albumach Żuroma – A póki co... i Piha – Boisz się alarmów... (Peiha solo album cz. I). 23 maja 2003 roku został wydany trzeci album rapera pt. Hardcorowa komercja – Nic naprawdę, a wyprodukowany w głównej mierze przez DJ-a 100 Karatów[9]. Materiał został wydany przez Fundament Records. Wydawnictwo dotarło do 31. miejsca zestawienia OLiS. Popularnością w kraju cieszyła się pochodząca z albumu piosenka zatytułowana „Platynowe sombrero”, a emitowana intensywnie m.in. przez stację telewizyjną VIVA Polska. Projekt początkowo miał zostać nagrany wraz z Onarem, znanym m.in. ze składu Płomień 81, jednakże stosownej zgody nie udzieliła jego macierzysta wytwórnia Warner Music Poland. Wcześniej natomiast Borycki gościł na wydanej tego samego roku płycie Onara i O$ki – Wszystko co mogę mieć, a także kolejnej produkcji DJ-a Volta pt. 600 °C.

6 listopada 2004 roku ukazał się promowany teledyskiem do utworu „Sprawdź to działa” czwarty album Boryckiego pt. Rap daje mi siłę[10]. Na płycie wyprodukowanej m.in. przez Bezika, Vazqeza i Nolte wystąpili gościnnie także duet Chix, kolektyw LWWL i Teka. Pomimo iż wydawnictwo nie znalazło się na Oficjalnej Liście Sprzedaży pewną popularność zyskała piosenka „Sprawdź to działa”, która uplasowała się na 47. miejscu Szczecińskiej Listy Przebojów Polskiego Radia. Również w 2004 roku raper wydał pierwszy w dorobku artystycznym nielegal pt. Kielce sie palom[11]. Artysta gościł także na nielegalu Wendetty i kolejnych wydawnictwach V.E.T.O. i Żuroma. Natomiast rok później Borygo rymował na płycie Camey Squad – Rytm ulicy i pierwszym albumie solowym Wojtasa – Moja gra. Również w 2005 roku został opublikowany drugi teledysk promujący Rap daje mi siłę, a zrealizowany do utworu „Ja tu zostaje”. 9 grudnia 2006 roku z opóźnieniem ukazał się piąty album solowy rapera pt. Zacieram ręce dzieciak[12]. Wydawnictwo wyprodukowane w większości przez Davida Gutjara ukazało się nakładem Camey Studio. Gościnnie na płycie wystąpili m.in. Liroy, Kajman i Bezik[13]. W ramach promocji zostały zekranizowane piosenki „Zacieram ręce dzieciak” i „Czas leci”[14]. W międzyczasie raper gościł na albumie producenckim IGS-a – Garaże.
Od lewej: Borixon, Pyskaty i Kajman, 2012

W 2007 roku Borycki rymował na płytach Warszafskiego Deszczu i Piha. Odbył także trasę koncertową „Praż Albo Giń – Sixty Nine Tour 2007” ze wsparciem Kajmana, DJ-a Barta i DJ-a Vipa[15]. Natomiast w 2008 roku dograł się na płyty takich wykonawców jak: Kajman, Emo, DJ Decks i PTP. 18 maja 2009 roku do sprzedaży trafił album Semtex, który Borixon nagrał wraz z Kajmanem i producentem muzycznym PRW.RS-em[16]. Materiał wydany przez Juicey Juice był promowany teledyskiem do kompozycji „Podmuch” z udziałem DJ-a Decksa, członka składu Slums Attack. Również w 2009 roku doszło do jednorazowego występu Borixona wraz ze składem Wzgórze Ya-Pa 3. Borygo gościł także na płycie Onara zatytułowanej Jeden na milion (2009). Rok później zwrotki rapera znalazły się w dwóch utworach na nielegalu Projektu Hamas – Nielegal stary numer. W 2011 roku jedynym przejawem działalności rapera był występ gościnny kompozycji „Rap się zmienił”, która ukazała się na solowej płycie Kajman zatytułowanej K2.

W kwietniu 2012 roku do sprzedaży trafiła kompilacja Drużyna mistrzów, na potrzeby której Borygo wraz z Kajmanem nagrał utwór zatytułowany „Skrawki”. 2 czerwca po niemal sześcioletniej przerwie, ukazał się szósty solowy album rapera pt. Rap Not Dead[17]. Materiał wydała oficyna StoproRap. Wśród gości na płycie znaleźli się m.in. Popek, Bosski Roman, Paluch i Sobota. Natomiast produkcji nagrań podjęli się m.in. David Gutjar, Kaerson, Bystry i Sakier. Powrotna płyta rapera spotkała się z przychylnością publiczności, a także dotarła do 16. miejsca zestawienia OLiS. W ramach promocji do utworów „Mam dosyć”, „Tworzymy historie”, „Papierosy” i „Vitaminy” zostały zrealizowane teledyski. Ostatni z nich został wyreżyserowany przez samego Borixona. Również w 2012 roku raper wziął udział w nagraniach debiutanckiego albumu producenckiego Donatana pt. Równonoc. Słowiańska dusza. Zwrotki Boryckiego znalazły się w utworze „Nie lubimy robić”, w którym wystąpił ponownie w duecie z Kajmanem. Piosenka została również zilustrowana wideoklipem.

W 2015 roku dołączył do zespołu Gang Albanii założonego z inicjatywy producenta Roberta M i Popka. Album Gangu Albanii Królowie życia zadebiutował na 1. miejscu polskiej listy przebojów – OLiS[18] i uzyskał w Polsce status diamentowej płyty[19].

 


Tracklista:

  1. 420024 (Producer - SecretRank (2))
  2. Bonsai (Producer - Deemz)
  3. Co Cię Trapi (Producer - SecretRank (2))
  4. Deadphone (Producer - Deemz)
  5. Milion W Godzinę (Producer - SecretRank (2))
  6. Transport (Producer - Deemz)
  7. Shake (Producer - Deemz, SecretRank (2))
  8. Avemariah (Producer - Kubi Producent)
  9. Księga dżungli (Featuring – Avi (14); Producer - Louis Villain)
  10. Białe Szaty (Producer - SecretRank (2))

Sprzedajemy własną kolekcję płyt CD - czasem są nowe w folii, czasem używane, a czasem jest to część większęgo wydania np. boxa preorderowego (jest to wyraźnie zaznaczone w opisie i na zdjęciach).

Płyty nowe oczywiście nie były odtwarzane, w przypadku płyt używanych nie możemy tego stwierdzić - nie mamy odtwarzacza!

Jeśli występują jakieś uszkodzenia w stanie wizualnym pudełka czy płyty, informujemy o tym

W przypadku płyt nowych w folii - odtworzenie i/lub usunięcie folii powoduje utratę prawa do zwrotu, gdyż obniża to znacząco wartość przedmiotu!

Należy pamiętać, że są to często produkty kolekcjonerskie, często niedostępne w sprzedaży i unikatowe ze względu na swój wiek i/lub nakład. /p>

Staramy się dobrze zabezpieczać przesyłki, żeby podczas transportu nie doszło do uszkodzeń

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl